środa, 17 lutego 2016
1% dla Kacperka
Zwracam się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku dla mojego Kacperka na leczenie i rehabilitację. Wiem że potrzebujących jest wielu...


czwartek, 17 grudnia 2015
Cząstka Podlasia

Już od 15 grudnia 2015 dostępne jest w sprzedaży specjalne wydanie filmu Cząstka Podlasia.

Zestaw zawiera:
- płytę Blu-ray z filmem
- płytę DVD z filmem
- płytę CD z muzyką do filmu (+ bonustrack'i)
- 24 stronicową książeczkę z fotografiami

Oprócz samego filmu na płycie znajdzie się prawie 40 minut dodatków, w tym materiał o realizacji Cząstki Podlasia.

Zakupu w przedsprzedaży można już dokonać na stronie www.czastkapodlasia.pl. Nakład wydania ograniczony.

Fotograf Zdzisław Folga z Łomży, filmowiec z Białegostoku Paweł Jankowski i kompozytor Marek Kubik postanowili stworzyć dokument ukazujący wyjątkową różnorodność i niepowtarzalność podlaskiej przyrody oraz magię kresów wschodnich.
Mozaika kultur i kalejdoskop świata przyrody tworzą niepowtarzalny obraz, często niedostrzegalny w codziennym biegu. Twórcy chcą pokazać ten barwny świat, opowiedzieć go bez słów.

Gorąco polecam.poniedziałek, 22 kwietnia 2013
Ogólnopolska Giełda Starych Pocztówek w Białymstoku

W dniu 22 czerwca 2013 r w Białymstoku odbędzie się Ogólnopolska Giełda Starych Pocztówek. Będzie można wymienić, kupić oraz sprzedać stare pocztówki, fotografie, dokumenty itp. Giełdę organizują "Stowarzyszenie Kolekcjonerów w Białymstoku" oraz Stowarzyszenie "Szukamy Polski". Giełda odbędzie się w "Spodkach" przy ul. Św. Rocha 14

.zaproszenie

http://bialostockikolekcjoner.pl/

sobota, 15 września 2012
Pocztówki z Białegostoku

okladka do pocztowek

Dostałem dzisiaj "Pocztówki z Białegostoku", komiks Joanny Karpowicz i jestem rozczarowany. O tym że taki komiks się ukaże wiedziałem już jakiś czas temu i czekałem niecierpliwie na tą publikację. Spodziewałem się komiksu z fabułą osadzoną w teraźniejszości lub historii miasta. A tymczasem jest tu kilkanaście dwustronicowych wątków odnoszących się do historii, teraźniejszości i wielokulturowości miasta.
Mi jednak to nie odpowiada. Ale jest to interpretacja autorki tego komiksu.
Myślę że gdyby poszła Pani z panem Włodzimierzem ze str. 14 na imieniny jego żony Zofii i posłuchała wspomnień rodzinnych powstało by coś innego.
 
Autorka we wstępie pisze "Pocztówki z Białegostoku" to moja osobista próba interpretacji spotkania z miastem, zrealizowana dzięki centrum im. L. Zamenhofa, które zaprosiło mnie na pobyt twórczy. Tych którzy będą się doszukiwać w tej publikacji fabuły, historii, akcji z góry przepraszam za rozczarowanie." 
Ja jestem rozczarowany tym dwutygodniowym pobytem autorki w naszym mieście.  

czwartek, 12 stycznia 2012
TPPR Białystok lata 50-te

Gmach Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej przy ul. 1 maja (obecnie Sienkiewicza 3) oddano do użytku 28 kwietnia 1952 r na dwa dni przed terminem.

29 kwietnia 1952 "Gazeta Białostocka" w artykule pt: "Murarze Białegostoku witają święto 1 Maja" pisała: "O przedterminowej realizacji zobowiązań zameldowały m.in. załogi i brygady budowlane z Białostockiego Przemysłowego Zjednoczenia Budowlanego. Załoga budowy Domu TPP-R - wykonała podjęte zobowiązanie - oddania do użytku budynku na dzień 1 maja, przed terminem - już w dniu 28 bm. Godnie realizowała zobowiązania, brygada tynkarzy Ołodzieja, która wykonała 250 proc. normy. Na czoło brygady wysunął się Jackowski, wykonujący w okresie realizacji zobowiązania 300 proc. normy.
Duży wkład w wykonanie zobowiązań włożyła również brygada parkieciarzy Sobolewskiego, cieśli Lewonia, zespół sprzątaczek Zalewskiej oraz dwie brygady malarskie Józefa Rutkowskiego i Leonarda Kozłowskiego. Załoga budowy Domu TPP-R wykonała zobowiązanie na sumę 50 tys. zł, zaoszczędzając 5. 110 zł."

TPP-R rozwiązano w 1991 r., a budynek stał się własnością miasta.

W roku 2010 kamienicę przy ul. Sienkiewicza 3 wydzierżawił znany białostocki piłkarz Tomasz Frankowski. Mają tu się mieścić np. biura, restauracje oraz inne usługi, na tyłach będzie parking a w piwnicy klub jaazowy.

Ostatnio stałem się właścicielem ciekawej kolekcji zdjęć. Przedstawiają one Siedzibę Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Białymstoku na rogu ul. 1-Maja obecnie ul. Sienkiewicza i Rynku Kościuszki oraz spotkanie i występy. Autorem zdjęć jest niejaki "LEW". Zdjęcia pochodzą z 1954 lub 1955 r.

Może ktoś rozpoznaje kogoś bliskiego na tych zdjęciach lub wie jakie spotkanie one przedstawiają i z jakiej okazji. Będę wdzięczny za każdą informacje.

środa, 30 listopada 2011
Białostockie pocztówki - 289

289

Białystok

Wydawca: A.R.W. PAN DRAGON - GDAŃSK
niedziela, 06 listopada 2011
Białostockie pocztówki - 288
288Rynek Kościuszki i ratusz, Pałac Branickich, klasztor Sióstr Miłosierdzia Bożego.

fot. D. Krakowiak - DDK Edition

piątek, 28 października 2011
Białostockie pocztówki - 287
287


Białystok

Wydawca: A.R.W. PAN DRAGON - GDAŃSK
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 77
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Białostockie kolekcje
Białostockie strony
*Muzyczny Białystok*
PANORAMY SFERYCZNE
PDF-y
Sport Białostocki
Transmisja LIVE
Widok z kamery

Click for Białystok, Poland Forecast